DBA підтримала законопроєкт, що стимулюватиме підприємців до благодійності

Розв’язана росією повномаштабна війна вимагає консолідації зусиль та нових підходів з боку держави, громадського сектору та бізнесу. 

 

Український бізнес, якому вдається працювати у нинішніх умовах, системно підтримує армію та цивільних, реалізує гуманітарні ініціативи, інвестує у наближення перемоги. Але разом з цим, розмір таких інвестицій на благодійну діяльність у компаній наразі обмежений. 

 

Це пов’язано з тим, що благодійні видатки платників податку на прибуток підприємств не мають перевищувати 4% оподатковуваного прибутку попереднього звітного року. У разі перевищення платник податку повинен збільшувати свій фінансовий результат до оподаткування відповідно до вимог статті 140 Податкового кодексу України.

 

Тому, представляючи українських підприємців будівельної галузі, які прагнуть системно впроваджувати механізми відповідального бізнесу та розвивати благодійність в Україні, Будівельна бізнес-асоціація підтримала проєкт закону України № 9177 від 03.04.2023. Ініціативу підготував голова Комітету з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев.

 

Відповідний лист на підтримку проєкту закону та із проханням усунути бар’єри для бізнесу у благодійній сфері – ми вже відправили Голові Верховної Ради України Руслану Стефанчуку, керівнику Офісу Президента України Андрію Єрмаку та голові 

Комітету Верховної Ради України з питань фінансів, податкової та митної політики 

Данилу Гетманцеву.


“Ми переконані у нагальній потребі з боку держави у створенні дієвих та ефективних механізмів  для стимулювання благодійної діяльності платників податку на прибуток підприємств на користь неприбуткових організацій, особливо в умовах воєнного стану. Одним із таких дієвих механізмів може бути підвищення відсотка оподатковуваного прибутку попереднього звітного року для незастосування коригування, передбаченого підпунктом 140.5.9 пункту 140.5 статті 140 Податкового кодексу України”, – йдеться у листі. На прикладі компаній-членів нашої Асоціації ми знаємо, що українські підприємці і забудовники виділяють квартири захисникам України, беруть участь у зборах на потреби ЗСУ, власним коштом купують та передають на передову автомобілі, екіпірування, медичні засоби та інше необхідне обладнання.


Тому вважаємо, що зміни на законодавчому рівні не лише стимулюватимуть підприємців і далі займатися благодійністю, а й дозволять збільшувати обсяги допомоги. 


Ми переконані, що соціальна відповідальність бізнесу та благодійність – одні з тих фундаментальних засад, на яких тримається спільний рух до перемоги всередині країни, а також позитивний імідж України та українського бізнесу на міжнародній арені.


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *