DBA

ЗМІ про насСистемний підхід до повоєнної відбудови: що робити із застарілим житловим фондом і чи на часі реконструкція? Співзасновниція DBA Анна Мурашенко про стан галузі – виданню “Фокус”

Системний підхід до повоєнної відбудови: що робити із застарілим житловим фондом і чи на часі реконструкція? Співзасновниція DBA Анна Мурашенко про стан галузі – виданню “Фокус”

Питання повоєнної відбудови потребують від держави системних і виважених рішень, особливо коли мільйони квадратних метрів зруйновані, а застарілий житловий фонд треба модернізувати. 

 

Хто і як має займатися реконструкцією і чому проблема вимагає комплексного підходу? 

Ситуацію видання “Фокус” прокоментувала співзасновниця DBA – Анна Мурашенко. 

 

Дискусії активізувались, оскільки до липня парламент має розглянути у другому читанні законопроєкт №6458 “Про здійснення комплексної реконструкції кварталів (мікрорайонів) застарілого житлового фонду”.

 

Анна Мурашенко зазначає – питання комплексної реконструкції застарілого житлового фонду актуальне, адже на законодавчому рівні досі не закріплені механізми, які дозволяють реалізовувати програми реконструкції. 

 

Водночас всі розуміють, що відбудова України буде масштабною, а тому вже зараз треба працювати над чіткими законами та норми, за якими вона буде здійснюватися. А проблеми зі старою забудовою можуть вирішуватись комплексно під час повоєнної відбудови.

 

Законодавці та забудовники погоджуються, що законопроєкт щодо реконструкції застарілих будівель треба розширити на все, що було зруйновано під час війни. 

 

“В законопроєкті розглядається кілька категорій — застарілий фонд, комплексна реконструкція, модернізація, і я думаю, що до цього переліку додасться й зруйнований житловий фонд, і тоді йтиметься саме про відбудову. Тому що поки ніхто не розуміє, як, за чиєю участю й за які кошти вона має відбуватися”, — коментує Мурашенко.

 

Серед основних проблем Мурашенко називає брак фінансування, відсутність вільних коштів у забудовників та бюрократичні процедури. 

 

Ще одне питання: наскільки цікаво брати участь у таких проєктах девелоперам? Адже будувати з нуля легше, ніж замінювати старі комунікації, зносити будівлю чи її частину, розчищати майданчик і вивозити сміття. 

 

“В законі прописано, якщо зношені понад 60% техніко-експлуатаційних показників, квартали мають бути знесені, а на їхньому місці побудовані нові об’єкти й це має бути вигідним для забудовників”, — продовжує Ганна Мурашенко. Як приклад наводить практику Ізраїлю, де замість одного квадратного метра старого житлового фонду при реновації – створюється близько п’яти квадратних метрів нового фонду. Детальніше – у журналі “Фокус”.

 

А про подолання цих та інших викликів представники бізнесу, влади та науковці говоритимуть під час круглого столу  “Будівельна галузь під час війни. Проблематика та перспективи”.У даті проведення заходу відбулися зміни. Захід відбудеться 11 травня у Київському національному університеті будівництва і архітектури.

Початок  об 11-00.  

 

Реєстрація –  за посиланням http://surl.li/gotwr

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *