DBA

НовиниКомплексна відбудова: які об’єкти будуть пріоритетними та чинники, що слід врахувати вже сьогодні

Комплексна відбудова: які об’єкти будуть пріоритетними та чинники, що слід врахувати вже сьогодні

Війна триває, проте влада, експерти, громади і забудовники вже сьогодні розробляють план повоєнної відбудови. Адже планування потрібне на стратегічному рівні. 

 

Відбудова була однією з топтем круглого столу, який Будівельна бізнес-асоціація (DBA) зібрала у КНУБА. Підходи до планування потрібно змінювати – погоджуються представники галузі, враховуючи всі пов’язані з війною виклики та масштаби руйнувань. 

 

Недостатньо просто взяти статистику скільки знищено житла, лікарень, шкіл, перевести все це у квадратні метри, помножити на кошти і братися за роботу.

 

Саме тому програму відбудови називають комплексною. Що слід врахувати та проаналізувати? 

 

  • Економічні чинники певної території. З’ясувати, що з бізнесом – він переїхав, залишився і чи закрився. Які перспективи, чи є можливості для бізнесу та території, які громада може надати підприємцям, котрі захочуть розвивати свою справу на цій території.

 

  • Демографію громад. За даними ООН кількість українських біженців, які виїхали за кордон, перевищила 8 мільйонів. Ще щонайменше 5 мільйонів стали внутрішніми переселенцями. Скільки з них повернеться додому або в Україну загалом? Де вони будуть жити та працювати? Все це маємо враховувати плануючи відбудову.

 

  • Екологію та безпеку. Близько 30% території України заміновано. За оптимістичними підрахунками на розмінування піде 10 років, за менш обнадійливими – пів століття. Інший виклик – тисячі тонн будівельного сміття, що залишається на місці зруйнованої споруди. Приміром, новий дитячий садок не можна будувати поруч зі звалищем. Тому Україні потрібні програми будівництва заводів, які би переробляли це сміття. 

 

Всі ці чинники потрібно проаналізувати перш ніж складати програму відбудови.

 

“Україні потрібна стратегічна програма комплексного відновлення. Громади разом із МОЗ та Міносвіти і науки пануватимуть скільки потрібно шкіл, лікарень, ЦНАПів та іншого. Це має бути спільне бачення громад та центральних органів влади. Тільки тоді можна переходити до фінансових розрахунків та проєктування об’єктів, які потрібно відновити або відбудувати”, – наголосила під час зустрічі голова парламентського Комітету з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування Олена Шуляк.

 

Сьогодні у межах експериментального проєкту уряд вже визначив 6 населених пунктів, де відбудова проходитиме комплексно й за новими принципами. Йдеться про Бородянку та Мощун у Київській області, Тростянець у Сумській області, Посад-Покровське в Херсонській області, Циркуни в Харківській області та Ягідне в Чернігівській області. Усі ці населені пункти зазнали масштабних руйнувань.Тому відбудовуватимуть не окремі будівлі та споруди, а все — зі системним підходом та новим плануванням.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *