DBA

Еко-будівництво: тренди та дружні до довкілля рішення в сучасних проєктах

Екологія диктує правила та створює тренди практично у всіх сферах життя і бізнесу. Будівництво не є винятком, особливо на тлі дефіциту матеріалів та потреби будувати швидко й недорого. 

 

А якщо доступні за ціною технології ще й екологічні – переваги такого будівництва очевидні. 

 

Одним з найпоширеніших природних матеріалів у будівництві в Україні є пресована солома або очерет. Такими панелями утеплюють каркасні будинки. Це економія, шумоізоляція та природне кондиціонування помешкання – влітку прохолодно, а взимку тепло. Тоді як легкість матеріалу дозволяє звести будинок невеликій команді без залучення важкої техніки. 

 

Ще один популярний “зелений” матеріал – це конопляний бетон. Його можна використовувати і як основний матеріал для будівництва, і як утеплювач. Такий бетон вдвічі легший за звичайний, але не поступається за міцністю та теплоізоляційними якостями. Нетоксичний і природно стійкий до грибів та комах. Крім того, має високу вогнестійкість – витримує високі температури без деформації. Використовувати конопляний бетон можна для зведення як житлових будинків, так й інженерних споруд. 

 

Гідрокераміка – поки що не поширений в Україні, але також інноваційний та дружній до довкілля матеріал. В його основі – гідрогель та глина. Цей композитний фасадний матеріал здатний охолоджувати внутрішнє приміщення на 6С⁰. Часточки гідрогелю у кераміці накопичують воду, а коли стає спекотно – волога випаровується і охолоджує стіни. Таким чином можна заощаджувати на кондиціонуванні. Цю технологію пасивного охолодження розробили студенти спекотної Іспанії ще 9 років тому. Матеріал недорогий і, можливо, стане фасадним оздобленням майбутнього. 

 

А от будинки з грибів, точніше їх міцелію – схожої на коріння мережі грибкових ниток – більш екзотична практика з якою експериментують здебільшого у США. Міцелій – це безліч ниток, що ростуть у субстраті (соломі, лушпинні, тирсі тощо) та розщеплюють його на речовини, якими він і харчується. Міцелій швидко обплутує субстрат і скріплює його собою. Якщо помістити у спеціальні прес-форми – виходять дуже легкі, стійкі до цвілі і вогню цеглинки, що не поступаються за міцністю бетону. Крім того, такий біоматеріал має високі тепло- і звукоізоляційні властивості.

 

Ці та інші сучасні екологічні матеріали напевне знайдуть своє застосування у невеликих нішах, а можливо – стануть широко вживаними. А нинішні конструкції з металу та бетону поступово відійдуть у минуле. Адже нинішній запит – екологічні, енергоефективні та міцні споруди. 

 

Тож очікуємо побачити в Україні ще більше “зелених” матеріалів!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *